Akcesoria

Zestaw do fotogrametrii Polyga

Przenośne narzędzie pomiarowe o wysokiej dokładności, niezbędne podczas skanowania dużych i złożonych obiektów za pomocą skanerów o większym polu widzenia, takich jak Compact L6 lub CarbonX.

Zestaw fotogrametryczny ScanReference pomaga zredukować błędy wyrównania, które gromadzą się na określonej odległości podczas przechwytywania skanów 3D większych lub złożonych obiektów, a tym samym poprawia dokładność skanowania.

Za pomocą aparatu cyfrowego o wysokiej rozdzielczości okrągłe cele przyklejone do powierzchni obiektu są rejestrowane bez wysiłku. Dodatkowo do obiektu dodawane są zakodowane cele i pasek skali, aby umożliwić proces dopasowywania i skalowania obrazu. Obiekt, który może mieć dowolny rozmiar, jest fotografowany z wielu kierunków. Obrazy te są przetwarzane po zebraniu danych za pomocą zaawansowanego oprogramowania scanreference, które działa na dowolnym standardowym komputerze. Oprogramowanie automatycznie oblicza współrzędne 3D wszystkich docelowych punktów.

Obliczenia opierają się na zasadzie triangulacji obrazu przestrzennego (fotogrametrii) i są w pełni zautomatyzowane. Wstępna kalibracja kamery nie jest konieczna, ponieważ oprogramowanie wykorzystuje zintegrowaną procedurę jednoczesnej kalibracji. Na koniec powstałe współrzędne 3D są przesyłane do oprogramowania do skanowania lub przetwarzania końcowego, aby umożliwić dopasowanie do chmury w tych pakietach oprogramowania.

Najważniejsze cechy produktu:

  • mapa punktów o wysokiej dokładności do wyrównywania siatek 3D
  • dokładność do 5 mikronów
  • ułatwia skanowanie dużych obiektów o długości do kilku metrów
  • w zestawie z profesjonalnym oprogramowaniem do przetwarzania ScanReference

Loading