top of page
EVA_HD_mode_edited.jpg
Gold_Cert_artec.jpg

Artec 3D HD mode

Skanery Artec EVA i LEO są teraz jeszcze lepsze dzięki nowemu trybowi HD.  Jest to pierwsza w branży technologia skanowania oparta na sztucznej inteligencji zapewniająca niezwykle ostre, czyste i bogate w szczegóły skany.

Dzięki trybowi HD skaner 3D może rejestrować szeroki zakres obiektów bezbłędnie i z dużą szczegółowością: od mniejszych, skomplikowanych części, takich jak cienkie rury lub klamki zaworów, po większe obszary z drobnymi szczegółami, takie jak silniki samochodowe lub szkielety ludzkie.

JAK DZIAŁA TRYB HD ?

W zależności od wykonywanej pracy i potrzeb możesz łatwo przełączyć się z podstawowego trybu skanowania SD na HD, aby uzyskać dodatkowy poziom rozdzielczości i jakości skanera. Dzięki temu samemu skanerowi zyskujesz większe możliwości dostosowania procesu do  tego, czego potrzebujesz.

Jeśli nie potrzebujesz dokładnej geometrii lub czas, skanujesz na zewnątrz lub masz ograniczony czas pracy na baterii, tryb SD zapewni Ci podstawowe dane. Dzięki nowemu trybowi HD Artec Eva lub Leo może zostać natychmiast przekształcony w znacznie mocniejszy i wszechstronny skaner 3D, rejestrujący drobne linie i trudno dostępne obszary w krótszym czasie.

Wysoka rozdzielczość

Dzięki sztucznej inteligencji uzyskasz ostre skany o rozdzielczości do 0,2 mm.

Ulepszone algorytmy sprawiają, że skanowanie błyszczących i czarnych powierzchni sprawiają mniej trudności i nie wymagają specjalnych przygotowań.

Błyszczące i czarne powierzchnie

Małe elementy

Uzyskasz ostrzejsze, dokładniejsze i pozbawione szumu skany małych elementów na skanowanym obiekcie.

Z łatwością zeskanujesz trudno dostępne zapewniając pełną geometrię powierzchni.

Trudno dostępne powierzchnie

LEO_HD_mode_edited.jpg

Cienkie krawędzie można uchwycić w wysokiej rozdzielczości zbliżone do ich pierwotnego kształtu.

Ostre krawędzie

HD_mode_wykres.jpg

Nowy tryb HD jest wspomagany przez Artec AI, opatentowany, nowoczesny silnik neuronowy skanera. Przetestowana na setkach tysięcy starannie dobranych próbek, sieć neuronowa wykrywa podobne wzory, szczegóły powierzchni i kształty oraz umożliwia skanerowi 3D rekonstrukcję znacznie większej liczby wielokątów na klatkę, co skutkuje gęstszymi danymi o wyższej jakości .

Skaner Eva lub Leo 3D po włączeniu trybu rekonstrukcji HD daje swobodę wyboru żądanej gęstości skanów HD od standardowej gęstości 1X aż do zadziwiającego 36X dla Evy (~ 3 miliony wielokątów na klatkę) i 64X dla Leo (~ 5 milionów wielokątów na klatkę).

 

Obok przedstawiamy  Wykres zależności  ilości trójkątów w pojedynczej ramce od gęstości danych HD dla skanera EVA i Leo .

bottom of page