Skanery 3D

Artec 3D Micro 2

umów się na prezentację

 • Opis
 • Specyfikacja techniczna

Artec Micro zapewnia najnowszą technologię skanowania na Twoim komputerze stacjonarnym. Zaawansowane dwukolorowe kamery i niebieskie diody LED są doskonale zsynchronizowane z dwuosiowym systemem obrotu Micro (obracanie i obracanie), aby stworzyć najlepszą cyfrową kopię obiektu przy minimalnej liczbie przechwyconych klatek.

 • Żródło światła (2D/3D):

  diody LED/niebieskie swiatło

 • Możliwość rejestracji koloru:

  TAK

 • Rozdzielczość kamer tekstury:

  6,4 Mpx

 • Dokładność położenia punktu:

  do 0,01 mm

 • Rozdzielczość pojedynczego skanu:

  do 0,029 mm

 • Szybkość pobierania danych:

  1 mln pkt/s

 • Interfejsc komunikacji:

  USB 3.0

 • Obsługiwane formaty (mesh/CAD/pomiary):

  OBJ, PLY, WRL, STL, AOP, ASC, PTX, E57, XYZRGB / STEP, IGES, X_T / CSV, DXF, XML

 • Wspierane systemy operacyjne:

  Windows 8.1, 10 (x64), Windows 11

 • Waga/Wymiary

  12 kg/290 × 290 × 340 mm

Proste i łatwe skanowanie 

Kompaktowy i gotowy do skanowania w kilka sekund. Zamontuj obiekt na okrągłej platformie skanującej i jesteś gotowy do skanowania. Wybierz jedną z wielu inteligentnych ścieżek skanowania i obserwuj w czasie rzeczywistym, jak twój skan rozwija się na ekranie z oszałamiającymi szczegółami. Po krótkim wprowadzeniu będziesz mógł w mgnieniu oka samodzielnie skanować małe obiekty.

Inteligentny tryb skanowania

Digitalizuj swoje obiekty całkowicie automatycznie, w krótkim czasie i praktycznie bez udziału użytkownika. Dzięki trybowi inteligentnego skanowania Micro przechwytuje każdą powierzchnię obiektu w krótkim czasie, używając odpowiedniej liczby klatek. Oznacza to zaoszczędzenie wielu minut i megabajtów na przetwarzaniu każdego skanu. Teraz wszystko zostanie zdigitalizowane znacznie szybciej, a Ty zaoszczędzisz dużo miejsca na dysku twardym.

Plug and Play

Od razu po wyjęciu z pudełka Micro integruje się z uznanym w branży Artec Studio w celu cyfrowego przechwytywania w czasie rzeczywistym. Po zeskanowaniu Artec Studio ułatwia przetwarzanie skanu. Wystarczy wykonać tę samą serię kroków, co w przypadku naszych skanerów ręcznych, a następnie wyeksportować ostateczny model 3D do oprogramowania, takiego jak SOLIDWORKS, PolyWorks Inspector, Control X lub Design X.

Kontrola jakości

W różnych gałęziach przemysłu istnieje rosnąca potrzeba zapewnienia jak najwyższego poziomu jakości produktów. Dostarczając skany klasy metrologicznej z dokładnością do 10 mikronów, Micro nie tylko „widzi” znacznie poniżej progu widoczności dla człowieka wynoszącego 40 mikronów, ale jego pomiary 3D należą do najlepszych we współczesnych najnowocześniejszych skanerach, co czyni go doskonały wybór do inspekcji i nie tylko.

Inżynieria odwrotna

Niezależnie od tego, czy masz do odtworzenia małą część, dla której nie ma dokumentacji, czy też potrzebujesz szybko przeprojektować lub po prostu zmodyfikować istniejącą część i wyfrezować ją lub wydrukować w 3D, Artec Micro może wykonać to zadanie. Małe części mogą być prawdziwym wyzwaniem dla skanerów ręcznych, ale Micro zostało stworzone właśnie do tego.

Precyzyjny pomiar 3D pozwala cyfrowo łączyć starsze części z tymi, które tworzysz, rejestrując nawet najdrobniejsze szczegóły, których brakuje większości innych skanerów. Przyspiesz swój projekt, prototyp i cykl produkcyjny o tygodnie i zaoszczędź tysiące w procesie.

Jubilerstwo 

Zapomnij o tradycyjnej metodzie suwmiarki. W ciągu kilku minut Artec Micro przekształca skomplikowane elementy biżuterii w dane CAD/CAM do projektowania, modyfikacji, drukowania 3D i odlewania. Oszczędza wiele godzin podczas projektowania i produkcji złożonych i bardzo szczegółowych elementów biżuterii. Twórz dopasowane obrączki ślubne z pierścionków zaręczynowych w ciągu kilku godzin, a nie dni. Zaktualizuj rodzinne pamiątki, biorąc istniejący diament lub kamień i tworząc zupełnie nową biżuterię, która idealnie go uzupełni.

Ochrona dziedzictwa kulturowego

Dziś niezliczone bezcenne przedmioty historyczne są zamknięte w muzealnych magazynach lub na zapleczu. Z biegiem czasu, na skutek nieodpowiednich warunków, wiele z tych obiektów niszczeje. Dokumentowanie tych cennych przedmiotów to wyścig z czasem. Artec Micro umożliwia tworzenie bardzo szczegółowych modeli 3D małych obiektów kultury w ciągu kilku minut. Stamtąd modele te można zarchiwizować lub łatwo udostępnić naukowcom i innym osobom lokalnie lub na całym świecie, lub wysłać do drukarki 3D w celu wydrukowania na różnych materiałach.

Zaawansowane oprogramowanie Artec Studio 18

Artec Studio to wiodące w branży oprogramowanie do skanowania i przetwarzania danych 3D, zaprojektowane do przekształcania rzeczywistych obiektów w wysokiej jakości modele cyfrowe z niezwykłą dokładnością i łatwością. Od małych obiektów po pełnowymiarowe sceny. 

Kluczowe cechy:

 • Podgląd skanu w czasie rzeczywistym,
 • Duża kontrola nad procesem łączenia i generowania skanów,
 • Skanowanie obiektu z wysokiej jakości teskturą,
 • Zaawansowana edycja skanów oraz modeli mesh, 
 • Fotograficzna jakość tekstury dzięki wewnętrznej funkcji integracji fotogrametrii i skanu,
 • Wbudowane narzędzia inżynierii odwrotnej,
 • Narzędzia kontroli jakości (porównanie skanu z modelem CAD),
 • Bezpośredni eksport modeli do Geomagic Design X oraz Control X,
 • Możliwość integracji z zewnętrznymi systemami dzięki biblioteką SDK.

Odkryj moc Artec Studio i zrewolucjonizuj swoje doświadczenie w zakresie skanowania i modelowania 3D. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektowaniem, inżynierią, sztuką, edukacją czy jakąkolwiek inną dziedziną, Artec Studio to najlepsze rozwiązanie do przekształcania rzeczywistości fizycznej w świat cyfrowy.

Usluga_Kontrola_Jakosci_2

 


Loading