top of page

Skan 3D - nowoczesna prezentacja produktu

Zaktualizowano: 27 lut 2021


Rosnąca konkurencja na rynku skłania przedsiębiorstwa do szukania nowych form reklamy swoich produktów, które wyróżnią ich na tle innych marek. Ciekawą formą zaprezentowania produktu Klientowi dają nowoczesne techniki skanowania 3D. Zwracają one coraz większą uwagę odbiorców i stają się coraz bardziej dostępne dla przeciętnego Kowalskiego.


Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na fotorealistyczne prezentacje produktów w formie skanu 3D. Taki model daje dużo większe możliwości niż zwykła fotografia lub prezentacje produktów w oparciu o zdjęcia. Dlaczego?


  1. Klient ma możliwość obejrzenia produktu tylko od strony jaki zdecydujemy mu się pokazać. A jeśli Klient potrzebuje innego widoku? Jeśli jest on zdecydowany na produkt, napisze wiadomość lub zadzwoni do nas z pytaniami, ale jeśli mamy do czynienia z "leniwym" Klientem, który wszystko chciałby znaleźć w jednym miejscu bez dodatkowego działania? Jeśli konkurencja dostarczy tych informacji szybciej, właśnie mamy szansę stracić okazję do sprzedaży. Taką prezentację Klient może potraktować jako dobrą zabawę i odnieść wrażenie, że firma dba o to by odpowiedzieć na wszystkie jego pytania na temat produktu przy minimalnym wysiłku Klienta. Daje to dużą przewagę w wyścigu o Klienta.

  2. Zdjęcie 2D nie daje nam informacji na temat geometrii i wymiarów produktu. Produkt 3D udostępniony w postaci pliku w uniwersalnym formacie (STL, OBJ) można otworzyć w darmowych oprogramowaniu. Klient może wykorzystać taki model do uzyskania potrzebnych wymiarów lub próbować go wpasować w swoje rozwiązanie. Meble, elementy wykończeniowe, można udostępnić firmą zajmującymi się wizualizacjami by Klient mógł zobaczyć jak będzie wyglądało mieszkanie po zakupie tych produktów, a części mechaniczne można w prosty sposób zmierzyć.

  3. Duże obiekty 3D można użyć w wirtualnej rzeczywistości tworząc wirtualne spacery czy środowiska do gier. Wirtualne muzea dają dużo więcej możliwości niż slajdy zwykłych zdjęć, a gracze już od długiego czasu doceniają coraz bardziej dopracowane lokacje, w których się poruszają.


Przytoczymy jeden przykład z naszego portfolio. Dla pasjonatów architektury sztuki wykonaliśmy projekt, który miał na celu stworzenie fotorealistycznej prezentacji jednej z ich prac w realistycznych sceneriach. Była to maska pokazana poniżej (realistyczne foto).


Zeskanowaliśmy maskę i przystąpiliśmy do pracy. Poniżej skan 3D modelu maski.


Otrzymaliśmy fizyczny model maski, szkic postumentu oraz scenerię w jakiej maska miała się znaleźć. Oto efekty, które można osiągnąć dzięki renderowaniu modeli 3D.Mając model 3D i oprogramowanie, w którym możemy nakładać tekstury, możemy tworzyć dowolne aranżacje w jakich nasz produkt będzie się najlepiej prezentował.


No dobrze, ale to przecież zwykły render, który jest normalnym zdjęciem... Niezupełnie, ta aranżacja pokazuje, że aby uzyskać realistyczne odbicia w wypolerowanym materiale istotne jest zbudowanie odpowiedniej scenerii, która odzwierciedli światło scenerii oraz jego składowe jak np. meble, basen. Na powyższych przykładach widać na krawędzi maski odbija się kolorystyka basenu, co byłoby pracochłonnym zajęciem, gdyby próbować to wykonać w programach takich jak Photoshop.


Prezentacja produktu 3D może również wyglądać jak poniżej. W taki sposób możemy zaprezentować dowolny produkt (kliknij by przeglądać).
Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Jeśli chcielibyście stworzyć fotorealistyczne modele swoich produktów, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

338 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page